Official

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir kelime olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “fariza” yahut “iş” medlulına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda dümen ve hükümet kârlerinde kullanılırdı.

Orta Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak muhtevain kullanılmaya çıbanlandı. Bu görevliler, örneğin talih daireleri yahut kiliselerde çeşitli kârlerle mesul olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi henüz geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda kâin herhangi bir kişuz tanımlamak muhtevain kullanılmaya çıbanlandı. Günümüzde, “official” kelimesi çoğunlukla hükümet, spor yahut iş dünyası kadar resmi bir konumda kâin kişsonra yahut kurumları tanımlamak muhtevain kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, kelime resmi yahut yetkili bir konumda kâin herhangi bir kişuz tanımlamak muhtevain kullanılmaya çıbanlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://engelsiz.name.tr/ https://gelecekdunya.name.tr/ https://arastirmagelistirme.name.tr/ http://uctekerbisiklet.name.tr/ https://hintdiliveedebiyati.name.tr/ IQos Heets instagram takipçi satın al
Puro Satın Al puff bar türkiye